Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. uczestniczy w projekcie Network4Growth, którego celem jest promocja innowacji, transferu technologii i współpracy transgranicznej w regionie Europy Środkowej. Projekt Network4Growth jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest propagowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.

W ramach projektu zorganizowany będzie webinar pod tytułem: Transfer technologii i innowacji w Polsce, podczas którego zaprezentowane zostaną niektóre z przykładów najlepszych praktyk współpracy przemysłowo-badawczej. Przedstawione zostaną również przykłady tego, jak uczelnie mogą zakładać własne firmy w celu komercjalizacji wyników prac B+R. Dodatkowo, prelegenci omówią temat głównych przeszkód i barier w zakresie transferu technologii i kulturze przedsiębiorczości. Na webinarium będzie też mowa o tym, kim są główni aktorzy na scenie B+R i innowacji w Polsce oraz w jaki sposób zorganizowany jest transfer technologii w Polsce i jak wygląda ekosystem wspierający ten proces.

Jednym z głównych prelegentów podczas internetowego seminarium będzie Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej – Tomasz Stypułkowski.

Warto wspomnieć, że webinarium jest pierwszym z cyklu wirtualnych spotkań, które zaprezentują obszar transferu technologii i innowacji w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Webinarium odbędzie się we wtorek, 18 stycznia 2022, godz. 15.00-17.00 CET.

Webinarium odbędzie się w języku angielskim, bez tłumaczenia.

Więcej informacji dotyczących webinaru można znaleźć na:

www.v4transfer.com

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6884847251017998337/

Link do rejestracji na webinar:

https://www.v4transfer.com/#register-on-event

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!