Rozbudowany katalog usług innowacyjnych sprawia, że IIiTPB sp. z o.o. jest wiodącą instytucją realizującą prace badawczo-rozwojowe (B+R) nie tylko na terenie województwa podlaskiego, ale i całego kraju. Dzięki bezpośredniej współpracy z blisko 700 naukowcami i dostępowi do najnowocześniejszych laboratoriów realizujemy rokrocznie ponad 100 prac o przedwdrożeniowych oraz prac o charakterze badawczo-rozwojowym (B+R). Wykorzystanie aparatury badawczej, zlokalizowanej na uczelni, w celach komercyjnych ułatwia przedsiębiorcom dostęp do wiedzy i efektów prac naukowych. Prace badawczo-rozwojowe (B+R) prowadzone przez Instytut na aparaturze uczelni umożliwiają generowanie informacji i podstaw do tworzenia zupełnie nowych rozwiązań z zakresów naukowych, oferowanych przez Politechnikę Białostocką.

Realizujemy projekty o charakterze B+R dla największych przedsiębiorstw w kraju tj. Mlekovita, Rosti Poland, Orlen Asfalt, Kompania Piwowarska, Lafarge, KAN, jak również dla startupów tj. RentEye, 3Bird, Mad Bicycles, Toroidy, Energy Nortle oraz wielu innych.

W związku z szeroką gamą specjalizacji wykonywanych przez nas prac zleconych o charakterze badawczo – rozwojowym (B+R), nie boimy się podejmowania również nieszablonowych tematów i rozwiązywania niestandardowych problemów. Wykonane dotychczas przez nas prace dotyczą między innymi takich obszarów jak:

 • Innowacje dla przemysłu

  nowe produkty, nowe procesy technologiczne, zarządcze, produkcyjne, opinie o innowacyjności

 • Innowacje w branży budowlanej

  nowe materiały, projektowanie, prace konstrukcyjne, analityka materiałowa

 • Projektowanie i budowa maszyn

  projektowanie i wykonywanie maszyn produkcyjnych na zamówienie, automatyzacja procesów produkcyjnych

 • Wszystkie obszary kompetencyjne

  Pokrywające się ze specjalizacjami poszczególnych dyscyplin PB oraz specjalizacjami ekspertów naukowych i biznesowych współpracujących z instytutem

Sprawdź, co możemy zrobić dla Twojej firmy:

Usługi doradcze  w zakresie prac badawczych (B+R)

m.in. doradztwo w zakresie opracowania  biznesplanów, opinii o innowacyjności, planu wdrożenia, wsparcie komercjalizacji i inne.

Usługi badawczo-rozwojowe (B+R)

w ramach projektów Instytut prowadzi prace badawcze nad nowymi produktami i ich właściwościami lub wprowadza usprawnienia do istniejących już rozwiązań. Ponadto zajmujemy się usprawnianiem procesów produkcyjnych, organizacyjnych, technologicznych oraz zarządczych. 

Dotacje na innowacje

2014-2020

Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R) i prac przemysłowych przy wykorzystaniu dotacji oraz innych, zewnętrznych źródeł finansowania.

Oprócz usług badawczo-rozwojowych i prac przemysłowych świadczonych na warunkach komercyjnych, Instytut od wielu lat współpracuje również z przedsiębiorstwami, które zdecydowały się sfinansować swoje inwestycje przy wsparciu dostępnych dotacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ze środków zewnętrznych (dotacje dostępne w ramach programów tj. Bony na Innowacje, Badania na rynek, Fundusze Norweskie) oraz dotacji dostępnych w ramach lokalnych programów wsparcia, w szczególności Regionalnych Programów  Operacyjnych. Dzięki dotacjom na innowacje, które często sięgają nawet 85%, przedsiębiorcy w łatwy, szybki i przede wszystkim tani sposób mogą zrealizować zamierzone prace przemysłowe oraz prace badawczo-rozwojowe. 

Ponadto z uwagi na współpracę z firmami consultingowymi w Białymstoku, woj. podlaskim i całej Polsce, Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. jest w stanie świadczyć kompleksową obsługę również w zakresie przygotowania dokumentów potrzebnych do otrzymania dotacji w ramach poszczególnych programów.

Aktualnie dostępne dotacje oraz prowadzone nabory wniosków, w ramach których możliwe jest finansowanie prac B+R: 

Wdrażanie innowacji przez MŚP

Sprawdź

Archiwalne dotacje i nabory 

Przemysł 4.0

Sprawdź

Sieć Otwartych Innowacji

Sprawdź 

Internacjonalizacja MŚP

Sprawdź

EIC Accelerator 

Sprawdź 

PO IR 3.2.1. – Badania na rynek 

Sprawdź

PO IR 2.3.2. – Bon na Innowacje

Sprawdź

RPO WŚ 3.2. – Innowacje w MŚP

Sprawdź

PO IR 2.2. – Sieć Otwartych Innowacji

Sprawdź

Kontakt

 

Instytut Innowacji i Technologii

Politechniki Białostockiej sp. z o.o.

ul. Ojca Stefana Tarasiuka 2
16-001 Kleosin

tel.: 85 746 98 72
tel./fax.: 85 746 98 70
ZPDiUT: +48 502 282 827

e-mail: info@instytutpb.com
biuro@instytutpb.com